Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує!
Податкові платежі до зведеного бюджету від буковинських платників наблизилися до 1,7 млрд. гривень
За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Бориса Акіменка, добросовісність платників податків регіону помножена на відповідальність податківців та проведення ними в умовах карантину обмежених контрольних заходів у найбільш ризикових сферах оподаткування сприяли збільшенню в Чернівецькій області збору платежів до Зведеного бюджету - загалом за чотири місяці 2020 року надійшло 1684,7 млн. грн. податкових платежів.
Цей показник перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року майже на 97,5 млн. грн. або на 6,1 відсоток., в т.ч. державного бюджету на 74,3 млн. грн. або на 11,9 відсотків, до місцевих бюджетів 23,0 млн. грн. або 2,4 відсотки.
До державної казни на загальнодержавні потреби сплачено 696,9 млн. грн. податків. Місцеві скарбниці отримали 987,8 млн. грн., які будуть спрямовані на вирішення соціально-економічних потреб місцевих громад регіону.
Також бізнесмени - роботодавці на 3,6 відсотки або 37,2 млн. грн. збільшили сплату єдиного соціального внеску та впродовж 4 місяців спрямували 1063,9 млн. гривень ЄСВ на казначейські рахунки області.
Борис Вікторович відзначає, що на сьогодні у податковій службі кардинально змінюється філософія - у максимально швидкі терміни має бути наведений порядок у сфері адміністрування податків, всі зловживання та схеми ліквідовані, але водночас потрібно запобігти тиску на бізнес та уникнути непопулярних кроків.
Також, серед основних чинників - збільшення дистанції між платником податків і податковим інспектором та ще більше наповнення адміністрування сучасними електронними сервісами.
(ІНФОГРАФІКА)
Для торгівлі пивом необхідно отримати ліцензію, застосовувати РРО та сплачувати акцизний податок
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями підлягає ліцензуванню. Оскільки, пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 зі змінами та доповненнями (далі – Правила) та поширюються на всіх суб’єктів господарювання на території України незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства (п. 3 Правил).
При цьому роздрібна торгівля алкогольними напоями (в т.ч. пива) здійснюється через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства. (п. 2 Правил).
В свою чергу абзацом чотирнадцятим ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями в редакції, чинній з 01.07.2015, (далі – Закон № 481) визначено, що місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, необхідно отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Така діяльність повинна здійснюватися виключно у торговельних приміщеннях (будівлях), без обмеження торговельної площі, обладнаних відповідно до вимог законодавства з обов’язковим застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.