НЕДОБРОСОВІСНІ БІЗНЕСМЕНИ БУКОВИНИ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПРОДАЖУ АЛКОГОЛЬНИХ ТА ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ СПЛАТЯТЬ ПОНАД 619 ТИС. ГРН. ШТРАФНИХ САНКЦІЙ
Упродовж січня - лютого 2019 року суб’єкти господарювання нашого краю отримали 672 ліцензії, з них 384 - на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольних напоїв та 288 - тютюнових виробів. За ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети Чернівецької області отримали 1,8 млн. грн. - повідомили в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
Усього в області діє 4632 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами по 2154 суб’єктах господарської діяльності.
В рамках виконання заходів щодо зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, у січні - лютому 2019 року проведено 41 фактичну перевірку суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів.
Найбільш поширеними порушеннями на теренах нашого краю є роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін, без ліцензійна торгівля ними, зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку та порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку.
За результатами проведених перевірок застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму - 619,3 тис. гривень, з них фінансових санкцій за порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - 569,8 тис. грн.
Крім того, за продаж алкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку було анульовано 5 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Книги обліку доходів фізособи-«єдинники» мають подавати для реєстрації до ДФС за
основним місцем обліку
У Головному управлнні ДФС у Чернівецькій області розповідають про те, що юридична особа чи фізична особа - підприємець може обрати спрощену систему оподаткування, ящцо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Відтак, фізичні особи - платники єдиного податку ведуть облік доходів. Форма книги обліку доходів / книга обліку доходів і витрат, затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579.
У фіскальному відомстві звертають увагу, Книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платники єдиного податку подають для реєстрації до контролюючого органу за основним місцем обліку. Така реєстрація здійснюється у центрі обслуговування платників, які діють при державних податкових інспекціях та їх відділеннях. #
Інформаційна картка цієї адмінпослути, в якій наведена інформація про умови її отримання, вартість, строки надання послуги, перелік необхідних документів, форми заяв тощо, розміщена на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Чернівецькій області у розділі «Адміністративні послуги»: http://cv.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadamiya-administrativnih-poslu/.
Зайшовши у розділ користувач сайту зможе завантажити інформаційні картки адмінпослуг та форми заяв для їх отримання. В адміністративній картці наведена детальна інформація про суб’єкта надання адміністративної послуги (місце надання, режим роботи), нормативно-правові акти, якими регламентується надання послуги, умови її отримання та інша довідкова інформація.