До відома мешканців громади

Сигналізаційне повідомлення № 13 Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області рекомендує агроформуванням всіх форм власності в Глибоцькому районі заздалегідь потурбуватись про проведення протруювальних робіт з насіннєвим матеріалом. Одним з основних джерел інфекції хвороб озимих культур є насіннєвий матеріал, тому протруювання насіння обов’язкова і важлива ланка в технології вирощування зернових культур. Протруюють насіння завчасно (за 2–3 тижні) – контактними препаратами, або перед сівбою. Завчасне протруювання особливо ефективне для захисту рослин від сажкових хвороб. Системними протруйниками, які знищують зовнішню та внутрішню інфекцію, краще оздоровлювати насіння за день, або в день сівби. Протруювання, крім знищення зовнішньої та внутрішньої інфекції хвороб, захищає насіння та проростки від повторного зараження інфекцією, яка знаходиться у ґрунті, від можливого ураження, особливо при несприятливих умовах, від пліснявіння та загнивання, ослаблює негативну дію механічного травмування насіння. Використовувати протруйники необхідно в залежності від спектра фунгітоксичної дії та рівнів захисної спроможності стосовно комплексу хвороб відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»: Вайбранс Інтеграл 235 FS, ТН 1,5–2 л,т; Вакса, КС 2,5–3л/т; Вінцит 050 СS, к.с. 2 л/т; Віспар, КС 2,5–3л/т; Вітавакс 200 ФФ, в.к.с.– 2,5–3л/т, Гранівіт, ТН 2,5–3л/т; Кінто Дуо, КС 2–2,5 л/т; Кольчуга Плюс, ТН 0,2–0,25 л/т; Максим Стар 025 FS,ТН 1,5–2 л/т; Максим Форте, т.к.с. 1,5– 2,0 л/т; Олдем, ТН 0,4–0,5 л/т; Пассад 190, ТН 0,3–0,5л/т; Рестлер Тріо, КС 2,0– 2,5л/т; Селест Топ 312,5 FS,ТН 1,0–2,0 л/т; Сертікор 050 FS 0,75–1,0 л/т; Пассад 190 ТН 0,3–0,5 л/т та інші. Проти комплексу шкідників: Гаучо Плюс 5 FS,ТН 0,3–0,8 л/т; Даліла 600, ТН 0,5–1,0л/т; Імідор Про, КС 1,0 л/т; Інітер 600 ТН 0,4–1,0 л/т та інші. При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.

Потрібно знати такі основні правила поведінки на кризі

Через коливання температури повітря крига на водоймах нашого краю є не достатньо міцною і кожному, хто зараз виходить на лід, загрожує небезпека. Любителям зимової риболовлі фахівці Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області нагадують, що дотримання основних правил безпеки дозволить не перетворити приємне хобі у неприємні спогади.

11:16 22.01.2024

Профілактичні заходи щодо запобігання випадкам загрози життю та здоровʼю дітей

19-го жовтня 2023 року Службою у справах дітей Волоківської сільської ради спільно з  поліцейським офіцером громади та представником ювенальної поліції з метою здійснення контролю за умовами проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Було здійснено ряд заходів під час яких особлива увага приділялась обстеженню умов їх проживання, виховання та розвитку дітей, ставленню до них батьків, матеріальному утриманню. В даний час на обліку Служби перебуває 20 дітей. З батьками дітей зазначеної категорії проводиться профілактична робота (бесіди, обстеження умов проживання), що має на меті покращення ситуації в даних родинах, збираються характеризуючі матеріали за місцем навчання дітей та проживання.  Батькам роз’яснюються їхні права та обов’язки, вони знайомляться з чинним законодавством, попереджаються про адміністративну відповідальність та у разі невиконання батьківських обов’язків про можливість позбавлення батьківських прав. Було надано благодійну допомогу, а саме пакет з продуктами харчування 10 сімʼям вище зазначених категоріях.

10:37 24.10.2023