Увага! Змінено правила проходження обов’язкового техогляду автомобілів
Власники автомобілів мають клеїти відповідну радіочастотну мітку у верхній частині лобового скла. Від 1 травня змінено правила проходження обов'язкового технічного контролю (ОТК) в Україні, передає Уніан із посиланням на прес-службу Головного сервісного центру МВС України. окрема, буде змінений формат документа, який підтверджує успішне проходження транспортним засобом техогляду. Паперовий бланк протоколу буде видаватися суб'єктами здійснення ОТК в комплекті з самоклеючою міткою радіочастотної ідентифікації.
Відповідно до пункту 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов'язаний закріпити мітку в правій верхній частині лобового скла з його внутрішньої сторони, повідомляють в МВС. Очікується, що дане нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК. Також легше буде перевіряти, допущено транспортний засіб до участі в дорожньому русі. Незабаром інформацію зі згаданої мітки радіочастотної ідентифікації можна буде зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного обладнання.
Зміни в порядку проведення ОТК були затверджені постановою Кабінету Міністрів від 23 січня 2019 року № 46, яке було опубліковано 7 лютого 2019 року і набуває чинності через три місяці з моменту опублікування.
Зазначене нововведення – планове, Україна до 2022 року має перейти на європейські норми техогляду. Якщо власник авто, що підлягає обов'язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ОТК до вступу в силу постанови, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.
Нагадаємо, в Україні на даний момент техогляд обов'язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд повинні проходити легкові авто, які використовуються в комерційних цілях.
Легкові автомобілі перевіряють через чотири роки після першого використання, а потім – кожні два роки. Право техогляду отримують не тільки держоргани, а й приватні компанії, які отримали сертифікат від держави.
Джерело за посиланням
Підготовлено в межах проекту, що фінансується ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання»