Санітарна служба повідомляє

Дата: 03.03.2020 16:19

Сигналізаційне повідомлення № 1

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області нагадує: протруєння посівного матеріалу залишається обов’язковим, економічно та екологічно доцільним агрозаходом, який захищає насіння, проростки,. сходи і молоді рослини від насіннєвої та ґрунтової інфекції на ранніх етапах органогенезу. Також протруєння насіння - єдиний спосіб захисту рослин від сажкових хвороб, оскільки в період вегетації обробка рослин не дає можливості блокувати розвиток збудників.

Протруювати насіння можна як завчасно (за 2-3 тижні), так і безпосередньо перед сівбою. Завчасне протруювання особливо ефективне для захисту рослин від сажкових хвороб. Системними протруйниками, які знищують зовнішню і внутрішню інфекцію, краще оздоровлювати насіння за день, або в день сівби.

Проводити протруєння насіння ярих зернових культур слід лише тими препаратами, які включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»: Абсолют, к.с., 1,5-2,0 л/т (яра пшениця); Антал, т.к.с., 0,3-0,4 л/т (ярий ячмінь); Вайбранс інтеграл 235, 1,5-2,0 л/т (ярий ячмінь); Віал траст, КС, 0,4-0,5 л/т (ярий ячмінь); Віал Тріо, КС, 0,8 - 1,25 л/т (ярий ячмінь); Віват, в.с.к. 2,0 - 3,0 л/т (яра пшениця та ячмінь); Віта - класік, 2,5 - 3,0 л/т (яра пшениця та ячмінь); Голдазім 500, КС, 1,5 л/т (ярий ячмінь); Гранівіт, в.с.к. 2,5-3,0 л/т (яра пшениця та ячмінь); Джагер Плюс, ТН, 0,2 - 0,25 л/т (яра пшениця та ячмінь); Дивідент Стар 036 FS, ТН, 1,0 - 2,0 л/т (яра пшениця та ячмінь); Діксіл Ультра, ТН, 0,2-0,25 л/т (ярий ячмінь); Класік, т.к.с., 0,5 л/т (ярий ячмінь); Максим Стар 025 FS, т. к. с., - 1,5-2,0 л/т (ярий ячмінь); Нупрід Макс, ТН, 2,0 л/т ( яра пшениця, ячмінь); Оріус 5, ТН-1,25-1,5 л/т (яра пшениця та ячмінь); Рестлер Тріо, КС, 2,0 - 2,5 л/т (зернові колосові культури); Систіва, ТН, 0,5 - 1,0 л/т (зернові колосові культури) та інші.

Передпосівну обробку зернових колосових культур проти комплексу ґрунтових та наземних шкідників сходів слід використовувати: Гаучо Плюс 466 FS, ТН 0,3 - 0,8 л/т; Імідор Про, КС 1,0 л/т; Імісід БТ, ТН 0,4 - 1,0 л/т та інші.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися діючих правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98».

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)