День Конституції

Дата: 28.06.2024 09:03

Сьогодні Україна відзначає День Конституції. Основний закон держави прийняли 28 років тому в залі Верховної Ради.

Ті події отримали назву "Конституційної ночі". Депутати працювали безперервно майже добу, а статті для обговорення з трибуни зачитував депутат Михайло Сирота. Точилася гостра боротьба між комуністами та представниками інших політичних сил. По кожному спірному питанні, зокрема, щодо мови, символіки, Автономної Республіки Крим, приватної власності на землю, мусили шукати компроміс. Врешті за Конституцію проголосували 315 депутатів із 450.

Попри те, що Україна останньою з усіх пострадянських країн прийняла Конституцію, міжнародна спільнота назвала її однією з найдемократичніших у світі.