Волоківська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

ПОЛІЕТНІЧНІСТЬ ГРОМАД ЯК ПЕРЕВАГА У РОЗБУДОВІ ПАРТНЕРСТВА

Дата: 07.11.2018 18:35
Кількість переглядів: 460

Фото без описуУ Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування 6 листопада відбулась зустріч з Аннікою Вайдеманн, заступницею голови Представництва Європейського Союзу в Україні. Тема розмови стосувалась розвитку об’єднаних територіальних громад з поліетнічним складом населення. Тож в обговоренні взяло участь керівництво Мамалигівської, Новоселицької та Волоківської ОТГ, а також представники Хабу Програми «U-LEAD з Європою» для південно-західних областей України.

Зустрічі з громадами Чернівецької області передував візит до Одеської області, що також має доволі різноманітний етнічний склад населення. Тому, основними цілями спілкування з окремими громадами в цих регіонах, є виявлення механізмів та інструментів налагодження атмосфери порозуміння та співпраці між різними етнічними групами в громадах. Це, у свою чергу, відкриває можливості для соціально-економічного розвитку територій. Представниця Європейського Союзу зазначила, що децентралізація розмиває розбіжності між різними регіонами України: «Зазвичай можна почути, що щось у країні краще в східній частині або західній. Але, спілкуючись з представниками об’єднаних громад, я можу сказати, що цього поділу немає», - підкреслила Анніка Вайдеманн.

Присутні на зустрічі керівники ОТГ Чернівецької області були одностайні в тій думці, що питання національності, етнічності чи мови не є конфліктогенними в їхніх громадах. «Мені незрозуміле питання про проблеми на основі етнічності, мови чи релігії. У нас можуть бути питання щодо інфраструктури, сфери послуг, але аж ніяк не по етнічності. Я не знаю людини у селах нашої громади, яка б не володіла державною українською мовою, так само як і тих, хто розмовляє румунською. Вся офіційна частина у нас ведеться українською, між собою ж люди спілкуються тією мовою, якою їм зручніше і це, здебільшого, румунська», - прокоментував Валентин Глопіна, голова Волоківської ОТГ. У Мамалигівській громаді також проблеми довкола питань етнічності не розгортаються, як зазначив голова ОТГ Аркадій Шова.

Що ж до Новоселицької громади, то тут з початку об’єднання не націлювались формувати громаду на основі етнічного принципу: «В основі творення нашої громади був покладений не етнічний принцип. Ми намагалися сформувати громаду, яка матиме перспективи розвитку і кожному населеному пункту буде краще в ОТГ, аніж без неї», - акцентувала Марія Нікорич, голова Новоселицької ОТГ. Поліетнічність даних громад допомогла також їм успішно налагодити транскордонну співпрацю та реалізовувати міжнародні проекти, про що зазначила Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС: «Ці громади унікальні в тому плані, що традиції спільного життя різних етнічностей вони змогли поширити далі для розбудови партнерства. І це дало ефект як мінімум в тому, що громади успішно впроваджують транскордонні проекти. Наприклад, Новоселиця має такий досвід ще з 2009 року».

 

Джерело - Чернівецький ЦРМС

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь