Волоківська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

10 фактів про поліетиленові пакети, які має знати кожен.

Дата: 28.03.2019 17:52
Кількість переглядів: 17544

Виробництво пакетів з пластику — прибутковий бізнес, який стартував в Америці у п’ятдесяті роки минулого сторіччя. Прозорі одноразові мішечки зробили справжню революцію, і ними стали користуватися повсюдно. Але ейфорія тривала недовго. Зараз багато країн вводять обмеження або заборону на їх використання, тому що люди усвідомили шкоду поліетиленових пакетів для екології та людського здоров’я. З 1 листопада в пунктах Київміськвторресурсів почнуть приймати поліетиленові пакети на переробку. Звичайний пластиковий пакет настільки ввійшов у щоденне життя кожної людини, що мало хто замислюється над тим, наскільки виробництво та утилізація цих повсякденних побутових дрібниць може шкодити навколишньому середовищу. Відтак Укрінформ підготував інфографіку про поліетиленові пакети та їх вплив на навколишнє середовище. Факти, які має знати кожен:

1. 1977 – рік появи пакетів у супермаркетах.

2. 160 000 пластикових пакетів використовуються в світі щосекунди.

3. 5 трильйонів пакетів виробляється на рік.

4. Пластик є штучно синтезованою сполукою, період розпаду якої триває до 1000 років.

5. Пластиковий пакет забруднює довколишнє середовище, коли починає розпадатися - мікрочастинки просочуються в ґрунт, несучи отруту для рослин.

6. У середньому одна сім’я використовує 15 пакетів за один похід до супермаркету.

7. Від 1% до 3% пакетів піддаються вторинній переробці по всьому світі.

8. Пластикові пакети - поширена причина загибелі морських тварин, котрі плутають їх із їжею.

9. Велика тихоокеанська сміттєва пляма – величезне скупчення сміття, в т.ч. і поліетиленових пакетів.

10. Пластик виробляється з невідновлюваних ресурсів, таких як нафтопродукти та природній газ, видобуток яких шкодить довкіллю.

Небезпека для людей

Про те, що поліетиленові пакети можуть завдати шкоди здоров’ю, мало говорять у відкритих джерелах, але це дійсно так. Адже в їх виробництві використовується свинець. Цей метал неймовірно токсичний. Його скупчення в організмі спричиняє розвиток багатьох захворювань.

В цілях реклами на поліетилен часто наносять логотипи фірм, виготовляючи пакети яскравого, помітного кольору. Люди загортають у них їжу, не замислюючись, яка фарба використовується. А в її складі часто присутні токсини, згубні для людини. Для з’єднання швів упаковки нерідко застосовують хімічний клей. За певних обставин він може негативно вплинути на продукти.

Давно доведено, що зберігання їжі в поліетилені не приносить користі. Цю інформацію намагаються замовчувати, так як у виробництві пакетів задіяні великі трансатлантичні компанії, що прагнуть, у що б то не стало зберегти цей бізнес.

Продукти, що лежать в пакеті, швидше починають псуватися, тому що на поліетилені знаходиться безліч бактерій.

У щільно закритому прозорому мішечку утворюється конденсат, в якому швидко розвивається цвіль.

Зберігання квашеної капусти та іншої їжі з підвищеною кислотністю руйнівно впливає на верхній шар пакету. В результаті хімічні сполуки проникають у продукти і отруюють їх.

Коли поліетилен піддається заморожуванню, з нього виділяються токсини, небезпечні для людини.

Особливу шкоду приносять напівфабрикати. Багато виробників рекомендують розігрівати і готувати їх прямо в упаковці, хоча вчені довели, що під впливом високої температури з пластику виділяється формальдегід, токсичний газ.

Якщо використовувати для зберігання їжі нехарчові пакети, в їжу проникають мономерні фталати. Потрапляючи в організм, вони руйнівно діють на органи.

Шкоду для екології

Екологи всього світу пишуть про шкоду пластикових пакетів. Трильйони тон поліетилену щороку опиняються на смітнику, заражаючи землю токсичними речовинами.

Природним шляхом, вони розкладаються на протязі від 100 до 500 років, тому, якщо не зменшити їх виробництво, вся планета незабаром буде завалена використаними пакетами.

Спалювати такий сміття небезпечно. У процесі горіння в атмосферу викидається величезна кількість канцерогенів, які забруднюють повітря та руйнують озоновий шар.

Вторинна переробка відходів розвинена слабо. За даними екологів, через неї проходить всього 1 відсоток поліетилену на планеті.

Легкі пакети миттєво переносяться вітром на значні відстані, забруднюючи річки, ліси і гори. Тонни пластику щорічно потрапляють у Світовий океан. Там є два величезних сміттєвих ділянки, куди протягом зносить масу відходів життєдіяльності людини. Загальна площа скупчення сміття в них перевищує територію США. Щорічно розмір плям збільшується.

Пластикові пакети — причина загибелі ссавців, птахів і риб. Яскраву упаковку вони приймають за їжу, проковтують і гинуть.

Світове співтовариство проти поліетилену

Щоб зберегти природу і поліпшити екологічну обстановку, уряду більше 40 країн ввели обмеження або повна заборона на використання одноразових поліетиленових пакетів.

У Сінгапурі, Тайвані та Бангладеш на початку 2000 років сталося катастрофічне забруднення такими відходами річок і каналізації, що призвело до масштабних повеней. Ці країни першими ввели укази, які забороняють використання прозорих кульків. Незабаром до них підключилися Танзанія, Китай, Італія, Австралія і деякі Індійські штати.

У Данії введено значний податок на роздачу в магазинах одноразових поліетиленових пакетів. Це одразу знизило їх використання 90 відсотків.

В Англії популярні биопакеты, які повністю розкладаються протягом 4 років. У більшості супермаркетів для упаковки продуктів застосовують паперові кульки.

У Фінляндії в торгових точках розміщені автомати, що приймають використані поліетиленові пакети на переробку.

У Росії екологи поки не домоглися офіційного обмеження на розповсюдження продукції з пластику. Громадські активісти ведуть постійну роботу в цьому напрямку, розповідаючи людям про шкоду пакетів і переконуючи їх здобувати для продуктів безпечну екологічну упаковку.

Як убезпечити себе від шкідливого впливу

Щоб менше піддаватися впливу токсинів, потрібно скоротити використання пакетів з пластику. Повністю позбутися від них навряд чи вийде, але не зберігайте в такій тарі хліб, овочі і інші продукти. Перекладайте їх в скляні ємності або паперові пакети.

Велику популярність набирають екологічні сумки, зроблені з натурального матеріалу. Вони легкі, зручні, ними можна користуватися тривалий час.

Щоб гори поліетилену не забруднювали Світовий океан, його бажано віддавати на переробку.

У Росії у багатьох містах встановлено спеціальні контейнери, в кожен з яких окремо кладеться пластик, скло або папір. Потім це сировина відправляється на переробку і приносить користь.

У великих містах щомісяця проходять акції під назвою «Роздільний збір». Відвідавши їх, можна здати на переробку не тільки поліетиленові пакети, але і багато інші токсичні відходи.

Для цього їх потрібно підготувати. Повністю витрусити зсередини сміття і переконатися, що на пакеті немає жирних плям. У разі виявлення поліетилен треба випрати і висушити. Звичайно, на ці маніпуляції витрачається час, але воно несумірно з життям морських мешканців і птахів, які гинуть через забруднення природи.

Якщо кожна людина внесе свій внесок, ми зможемо зупинити знищення Світового океану відходами, очистимо землю від токсичного сміття, повернемо чистоту і здоров’я планеті. Адже це наш єдиний і неповторний будинок.

Джерело за посиланням 

Фото без опису

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь