Свято праці

Дата: 30.04.2019 17:15

Спочатку це свято називалося День міжнародної солідарності трудящих. Почалася його історія з 1886 року, коли 1 травня в Чикаго був організований страйк американськими робітниками, які вимагали 8-годинний робочий день. Він закінчився кровопролитним зіткненням з поліцією. Протягом довгого часу цей день був символом революції і класової боротьби, день відзначався демонстраціями і мав політичне забарвлення, так як часто демонстрації прикрашали портретами політичних діячів і передовиків виробництва. Зараз його відзначають 142 країни світу 1 травня або в перший понеділок травня. У багатьох країнах цей день став просто весняним святом з народними гуляннями, виступами артистів, ярмарками, мирними ходами та іншими веселими заходами.

Підготовлено в межах проекту, що фінансується ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання»