ДФС інформує
Доброго дня! Просимо попередню інформацію не брати до уваги (закралась помилка)
Власники елітних автівок поповнили місцеві бюджети на понад 1,2 млн грн транспортного податку
У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області інформують, що до місцевих бюджетів області впродовж першого півріччя надійшло 1261,8 тис. грн. транспортного податку. Що перевищує сплату за аналогічний період 2018 року на 170,8 тис. грн.
За даними моніторингу, лише у Путильському районі не отримали надходжень від оподаткування автомобілів. А найбільше коштів – 687,6 тис.грн., власники автівок сплатили до міського бюджету м. Чернівців. Місцеві громади Вижницького району отримали 36,6 тис.грн. транспортного податку, Герцаївського – 27,5 тис.грн.; Глибоцького – 90,7 тис. грн.; Заставнівського – 2,1 тис. грн.; Кельменецького – 50,7 тис.грн.; Кіцманського – 77,0 тис.грн. тис.грн.; Новоселицького - 113,8 тис.грн.; Сокирянського – 12,5 тис.грн.; Сторожинецького – 96,0 тис.грн.; Хотинського - 60,9 тис.грн.; м. Новодністровськ – 6,3 тис.грн.
Також фіскали нагадують, що об'єкт та базу оподаткування для транспортного податку визначено ст.267 ПКУ.
Зокрема, підпунктом 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 ПКУ визначено, що базою оподаткування є легковий автомобіль, який є об'єктом оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ. Відповідно до п. 267.4 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ.
Об'єкт оподаткування визначається згідно з п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України -це легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. (4173 грн.*375 =1564875грн.)
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Платники податків можуть відправляти податкову звітність через поштові відділення
Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, починаючи з 28 травня відправлення поштою з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій слід здійснювати за Правилами, затвердженими постановою КМУ від 05.03.09 р. № 270, оскільки окремий порядок поштового відправлення податкових декларацій, передбачений постановою КМУ від 28.07.97 р. за № 799, скасовано постановою КМУ від 22.05.19 р. № 419.
Відтак у регіональній фіскальній службі наголошують, у разі, якщо платник податків вирішив відправити податкову декларацію до фіскальної служби поштою, то це потрібно зробити не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання такої декларації (п. 49.3 ПК).
Єдиний податок: випадки, коли єдинник зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів
Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області роз'яснюють, якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом, щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та/або перебування у відповідній групі платника єдиного податку, то такі платники зобов'язані перейти до іншої групи платника єдиного податку або на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.
У фіскальному відомстві акцентують, ст. 298 пп.298.2.3 ПКУ визначено у яких випадках та в які строки платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів.
Відтак у разі перевищення:
протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками першої і другої груп та нездійснення переходу на застосування іншої ставки; протягом календарного року обсягу доходу 5000000 грн, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи; протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками третьої групи - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення.
У разі застосування платником ЄП іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.
У разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.
У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.
У разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
У разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.
У разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.