Увага! Нові можливості для розвитку бізнесу

Дата: 04.11.2022 13:59

Будь-який українець, що має бізнес-план та наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави у розмірі до 250 тис. грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 затверджено «Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу», із змінами внесеними згідно з Постановами КМ №903 від 05.08.2022 р. та № 1065 від 27.09.2022 р. Про умови і деталі надання грантів читайте нижче:

Отримувачами мікрокрогранту можуть бути:

-         суб’єкти мікро/малого підприємництва (фізична особа-підприємець або юридична особа) у значенні, наведеному у Господарському кодексі України, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки,

-         фізична особа, яка хоче стати Отримувачем  гранту та  має намір розпочати підприємницьку діяльність, бере на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою-підприємцем або створити юридичну особу у випадку отримання позитивного рішення про надання мікрогранту.

Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць :

•         при сумі гранту від 50 до 150 тис.грн – не менше 1 особи;

•         при сумі від 150 до 250 тис.грн. – не менше 2 осіб.

Сума гранту спрямовується лише на цілі, визначені п.5 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу:

• придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 % розміру мікрогранту);
  • послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту):
  • орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 %);
  • лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 % загального розміру мікрогранту);
  • використанні у підприємницької діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Мікрогрант не надається, якщо:

• здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
  • надають в оренду нерухоме майно, що є одним з основних видів діяльності;
  • кошти планують на купівлю транспортних засобів;
  •  кошти на МАФ.

Заява на отримання мікрогрантів формується Отримувачем особисто засобами Єдиного державного вебпорталу ДІЯ  https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu (не через мобільний додаток). Формування заяви закінчується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису або електронної системи ВankID.

Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається Мінекономіки.

Заяви подані без бізнес-плану, не розглядаються.

Бізнес-план в Дії складається з трьох частин:

-         пам’ятка щодо заповнення бізнес-плану;

-         опис проєкту (обов’язково вказувати регіон);

-         план надходжень та витрат на 36 місяців (розрахунок).

Наказом Міністерства економіки України від 06 липня 2022 року № 1969 затверджено кінцеві строки подання заяв та гранична сума мікрогрантів.

Кінцевий строк подачі заяв у цьому році 12 грудня. З 17 по 30 жовтня 2022 р. – 9 хвиля;  31.10 – 13.11 – 10 хвиля; 14.11 – 27.11 – 11 хвиля; 28.11 – 12.12 – 12 хвиля.

Мікрогрант надається отримувачу одноразово.

Мікрогрант надається у безготівковій формі.