Оптимістичний та песимістичний прогноз. В Укренерго розповіли можливі сценарії в енергетиці на найближчі декілька місяців

Дата: 12.01.2023 13:30

Голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький розповів, якими є оптимістичний та песимістичний сценарії в енергетиці на найближчі декілька місяців. «Я вважаю варіант блекауту країни сценарієм, скоріш, теоретичним, ніж тим, який має трапитися. Що стосується песимістичного сценарію…Напевно, його треба сформулювати таким чином: будуть продовжуватись обстріли, якщо при цьому буде виходити з ладу та генеруюча потужність, яку ми зараз в енергосистемі відновлюємо, відповідно це нівелюватиме наші зусилля по збільшенню генерації». За його словами, в такій ситуації відключення будуть планові, іноді в періоди похолодання. Також відключення можуть бути аварійні.

Кудрицький зазначив, що песимістичний варіант передбачає, що українці будуть жити по сценарію кінця листопада — початку грудня 2022 року.

«Оптимістичний сценарій: атаки припиняються, або ж не мають успіху…Наші героїчні ЗСУ збивають всі ракети, дрони, які ворог на нас випускає. Відповідно ми продовжуємо відновлювати енергосистему, потроху відновлюємо роботу енергоблоків на різних енергостанціях і нарощуємо генерацію в мережі, входимо у весняний період з таким обсягом споживання, який нам дозволить мінімізувати відключення», — сказав він.

Джерело за посиланням