З новим 2024 роком

Дата: 29.12.2023 18:48

До Святих Зимових Свят і Чарівного Різдва дозвольте побажати всім вам добрі думки та розділити з вами радість прабатьківської віри, яка нас об’єднує та тримає. Різдво Христове – це нагода щастя і духовних переживань для кожного з нас. Хочу подякувати всім за можливість прожити мирні дні і спокійні ночі. Від усіх і від себе вклоняюся родинам і рідним наших воїнів, усім, хто є і тих, кого вже немає з нами. Дякуємо Вам з безмежною вдячністю і любов'ю. 2023 рік був важким для всіх. З Божою допомогою та воїнами, які на передовій захищають нас, зустрічаємо Новий 2024 рік з надією на Рік миру та спокою на всій землі, з надією, що кожен син, брат, друг, житель села повернувся до родини та дому. Всі ми сподіваємося, що 2024 рік буде благодатним, він подарує нам процвітання, благополуччя, прекрасні досягнення та здійснення не лише бажань, а й мрій. Нехай радість і святість цих чудових зимових днів, в яких лунають колядки і побажання, несуть дух свята через мир і емоції Різдва через любов. З нагоди зимових свят – Різдва Христового та Нового 2024 року шлю Вам найщиріші вітання з побажанням міцного здоров’я та миру у колі ваших близьких. З Різдвом Христовим усіх!

З повагою та вдячністю Сільський голова

Волоківської ТГ - Валентин Глопіна!

În preajma Sfintelor Sărbători de Iarnă și a Magicului Crăciun, permiteți-mi să vă transmit toate gândurile bune și să împărtășesc cu Dumneavoastră bucuria credinței strămoșești, care ne leagă și ne ține împreună. Nașterea Domnului este prilej de fericire și trăire spirituală pentru fiecare din noi. Vreau să mulțumesc tuturor pentru oportunitatea de a trăi zile liniștite și nopți liniștite.. Din partea tuturor și față de mine, mă închin în fața familiilor și rudelor soldaților noștri, a tuturor celor care sunt acolo și a celor care nu mai sunt printre noi. Vă mulțumesc cu recunoștință și dragoste fără margini. Anul 2023 a fost un an greu pentru toți. Cu ajutorul lui Dumnezeu și ostașilor care se află pe front care ne apără, întâlnim Anul Nou 2024 cu o speranță într-un An cu pace și liniște pe tot pământul, cu o speranță ca fiecare fiu, bărbat, frate, prieten, locuitor a satului să s-e întoaraca la familia și casa sa. Sperăm cu toţii că anul 2024 va fi unul benefic, ne va dărui prosperare, bunăstare, realizări frumoase şi împlinirea nu numai a dorinţelor, dar şi a viselor. Bucuria și sfințenia acestor zile minunate de iarnă, în care răsună ecoul colindelor și urărilor de bine, să aducă spiritul sărbătorii prin pace și emoţia Nașterii Domnului prin dragoste. Cu prilejul sărbătorilor de iarnă – Crăciunul şi Anul Nou 2024, vă adresez cele mai sincere felicitări cu multa sanatate si pace alături de cei dragi. Crăciun fericit tuturor!

Cu multă stimă și respect Primarul comunei Voloca – Valentin Glopina !